قیمت روز خرید تیر آهن 18

 

قیمت روز تیرآهن 18
قیمت روز تیرآهن 18

تیرآهن های ۱۸ در دسته پروفیل های فولادی هستند که سطح مقطع یکسانی در تمام طول خود دارند. تیر آهن معمولاً به صورت نورد، کشش یا پرس ساخته می شوند و به عنوان فولاد سازه ای یا برای ساخت نرده ها، نردبان ها یا پایه ها به کار گرفته می شوند.
هنگام استفاده از تیر آهن ، تطبیق پارامترهای تعیین کننده مواد یا اجزاء با کاربرد بسیار مهم است. مهم است که اطمینان حاصل شود که ممان استاتیک، ممان مقاومت و ممان اینرسی با الزامات بار کاربرد مربوطه مطابقت دارند.

قیمت روز تیرآهن 18
قیمت روز تیرآهن 18

تیر آهن 18 چیست

بسته به کاربرد، پروفیل های فولادی در انواع مختلفی تولید می شوند. اینها عمدتاً در خطوط هندسی خود متفاوت هستند، که همچنین نام یا تعیین نمایه را تعیین می کند. مشخصات هندسی پروفیل در یک استاندارد مرتبط تعریف شده است. علاوه بر این، مقادیر متعدد مقطع برای محاسبه استحکام استاتیکی و تغییر شکل نیز در استاندارد مشخص شده است.
حتی اگر شکل انواع پروفیل فولادی به طور قابل توجهی با یکدیگر متفاوت باشد، تعیین تک تک اجزای سیستم فولادی همیشه یکسان است. قسمت بالایی و پایینی که به صورت عرضی در سیستم قرار دارد، معمولاً به عنوان فلنج نامیده می شود، در غیر این صورت اغلب در مورد فولاد پروفیل از فلنج صحبت می شود. قسمت مرکزی که عمود بر این اجزاء است، وب نامیده می شود. تیر آهن ۱۸ نیز یک نوع پروفیل فولادی است که در دسته پروفیل های فولادی IPE قرار دارد. این تیر آهن توان و ماندگاری بالایی در مقابل خمش دارد از این رو برای بالا بردن مقاومت و مستحکم کردن ساختمان ها بسیار پر کاربرد است. برای آگاهی از قیمت روز خرید تیرآهن ۱۸ به سایت فولاد آریا مراجعه کنید.

 

قیمت روز تیرآهن 18
قیمت روز تیرآهن 18

زمینه های کاربرد تیر آهن 18

در طول فرآیند تولید، خواص مکانیکی فولاد پروفیل را می توان دقیقاً با نیازهای برنامه ریزی شده تنظیم کرد. این منجر به کاربردهای احتمالی متعدد برای فولادهای پروفیل، به ویژه در صنعت ساخت و ساز می شود، به عنوان مثال به عنوان فولاد تقویت کننده یا فولاد تقویت کننده پیش تنیده در ساخت پل، ساخت و ساز ساختمان یا مهندسی عمران به کار می رود . تیر آهن ۱۸ به دلیل دارا بودن ویژگی ‌های خاصی که در زیر به ان اشاره می کنیم، بیشتر در ساختمان سازی به کار گرفته می شود ، اما بسیاری از صنایع نیز از این تیرآهن برای تولیدات خود بهره می برند.

ویژگی‌های تیر آهن 18

تیرآهنی که تحت عنوان 18 در بازار می شناسیم به علت ارتفاع و ابعاد ۱۸ سانتیمتری این نام را به خود گرفته است. تیر آهن ۱۸ از مواد باکیفیت و مرغوبی به نام آلیاژ فولاد ساخته شده است. بر اساس استانداردهای تعیین شده تیر آهن ۱۸ از فولاد ، 44 یا 52 تولید می‌شود.‌ این تیر آهن در زیر مجموعه تیرآهن‌های IPE است و بر اساس استانداردهای این نوع تیر اهن ساخته و پرداخته می شود. از ویژگی‌های تیرآهن ۱۸ می توان به استحکام و دوام بالا در مقابل شرایط آب و هوایی، کیفیت بالای تولید اشاره کرد که سبب مقاوم شدن این پروفیل فولادی در مقابل جریان‌های شیمیایی چون خوردگی و پوسیدگی شده است.
برای آگاهی از قیمت روز تیرآهن 18 به سایت فولاد آریا مراجعه کنید.

ساخت تیر آهن 18

پروفیل های فولادی معمولاً از طریق نورد گرم شکل مشخص خود را به دست می آورند. فرآیند کامل ساخت فولاد پروفیل ۱۸ در زیر توضیح داده شده است:
جنس : تیرهای فولادی اغلب می توانند از ضایعات فولادی در انواع مختلف ساخته شوند، زیرا نیاز به مواد اغلب کم است.
ذوب : در یک کوره ذوب، ضایعات فولاد در دمای بالا در یک فرآیند بسیار انرژی بر برای پردازش بیشتر ذوب می شود.
ریخته گری : در مرحله بعد، فولاد مایع روی یک ریخته گری پیوسته به شکل شکوفه ریخته می شود. پس از آن، بلوک ها به طول مورد نظر بریده می شوند.
نورد : در قطار نورد، فولاد ابتدا در دمای حدود 1250 درجه سانتیگراد گرم می شود و سپس به شکل دلخواه در می آید.
تکمیل : تیرهای فولادی تمام شده به طول مورد نظر صاف و اره می شوند.

قیمت روز خرید تیر آهن 18

اگر قصد خرید تیرآهن 18 را دارید حتما از نوسان قیمت آن در بازار آگاهی دارید. قیمت تیرآهن به دلیل شرایط تحریم و نوسان دلار ، مدام در حال تغییر است از این رو نمی توان قیمت واحدی برای آن در نظر گرفت. برای آگاهی از قیمت روز خرید تیر اهن ۱۸ به سایت فولاد آریا مراجعه کنید.