نبشی

آخرین تغییر 5 آذر 1402 ساعت 12:54 بروزرسانی شده

کلیه قیمت ها با احتساب ۹ % ارزش افزوده می باشند 

نبشی بنگاه تهران

نوع محصولسایزطول شاخه محل تحویل قیمت (تومان)
نبشی36 متریبنگاه تهران23700 تومان
نبشی46 متریبنگاه تهران23400 تومان
نبشی4 3 میل6 متریبنگاه تهران23.400تومان
نبشی56 متریبنگاه تهران23.200تومان
نبشی5 4 میل6 متریبنگاه تهران23.200تومان
نبشی5 3 میل 6 متریبنگاه تهران23.400تومان
نبشی66 متریبنگاه تهران23.200تومان
نبشی86 متریبنگاه تهران23.000تومان
نبشی106 متریبنگاه تهران22.800تومان
نبشی126 متریبنگاه تهران23.000تومان

 

نبشی چیست و چه کاربردی دارد ؟ قیمت نبشی به چه عواملی بستگی دارد ؟ 

نبشی از مهم ترین پروفیل‌ های ساختمان محسوب می‌گردند که در سازه‌های متعدد در قالب مرکب یا منفرد مورد استفاده قرار می‌گیرند. این نبشی‌ها با هدف اتصال پل ها به ستون ها و یا تیرآهن ها به اتصالات ستون ها به صفحات در فونداسیون ها و غیره به کار می رود. البته که موارد بکار گیری از این سازه‌ها به همینجا ختم نمی‌شود‌. بعضی از این سازه‌ها چون سازه‌های آسانسور نیز از این نبشی‌ها بهره‌مند می‌شوند که البته در سایز کوچک‌تری هستند و نبشی لقمه‌‌‌ای نام می‌گیرند. اما قیمت نبشی‌ها چگونه  برآورد می‌گردد؛ این اولین چالشی است که به هنگام خرید نبشی بیان می‌گردد.

 

قیمت نبشی چگونه برآورد می گردد؟

نبشی‌ها دارای انواع مختلفی هستند که؛ قیمت هر کدام وابسته به فاکتورهای متعددی چون جنسیت، طول نبشی‌ها و ضخامت آن‌ها معین می‌گردد. البته در این میان سایز طول بال نبشی مهمترین مورد به حساب می‌آیند. بر این اساس هر چه که طول نبشی بلند‌تر باشد، وزن نبشی بالاتر رفته و در نتیجه مبلغ بیشتری را به خود اختصاص می‌دهد.

در حال حاضر شرکت‌های بسیاری در سطح کشور وجود دارند که در زمینه تولید انواع نبشی‌‌ها با جنسیت و ابعاد مختلف فعالیت دارند. به سبب رقابت تنگاتنگی که در این زمینه تولیدی وجود دارد؛ این شرکت‌ها می‌کوشند تا تا مرغوب‌ترین نوع نبشی را با تحمل وزن بالا به تولید برسانند. البته اکثر آن‌ها علاوه بر نبشی، محصولات مشابه دیگری را به خط تولید شرکت اضافه کرده‌اند.

 

نحوه تولید نبشی به چه صورت است؟

نبشی ها عموما با ۲ شیوه تولید می‌گردند. در یکی از این روندها ورق‌های فولادی تا تبدیل شدن به نبشی‌ها به نوع مدنظر، شروع به شکل گرفتن خواهد نمود. این روش با نام روش غیرمستقیم شناخته می‌شود.

اما در روند دیگری؛ نبشی از همان ابتدا و به همان شکل مدنظر از خط تولید خارج شده و مستقیما برای استفاده مصرف کننده به دستش می‌رسد. وابسته به نوع پروسه تولید این روش؛ نبشی مستقیم یا فابریک نام می‌گیرد.

حتما در روند تولیدی نبشی‌ها؛ تولید نبشی پرسی به گوشتان خورده است و تمایل دارید بدانید که روش تولیدی آن در کدام روش قرار می‌گیرد؟

در تولید نبشی‌‌های پرسی؛ ورق‌های فولادی مورد نیاز طی نورد سرد آماده سازی می‌شوند. سپس ورق‌ها در عرض ۶ متری برش خوره می‌شوند. ورق‌های برش خورده شده درون دستگاه پرس قرار می‌گیرند و از وسط شروع به خم شدن می‌کنند تا درجه یا زاویه حاکم در میان دو ضلع که از قبل مشخص شده است ایجاد گردد. نبشی‌های پرسی در فرآیند تولید به شکل همان نبشی از خط تولید خارج می‌شوند؛ پس نبشی فابریک نام می‌گیرند.

نحوه تولید نبشی

 

قیمت روز نبشی 

جای تعجب نیست که در شرایط تغییر مدام و وسیع قیمت‌ها در هر حوزه‌ای؛ منتظر اعلام مبالغ جدیدی از سوی شرکت‌های تولید کننده نبشی در روزهای مختلف باشیم. البته این تغییر عموما روزانه نیست و نیازمند بعد زمانی بیشتری می‌باشد. اما هر شرکت موظف است تا در ساعات ابتدایی روز قیمت‌های روز را اعلام نماید. اگر این قیمت‌ها به همان ثبات سابق بودند و هیچ تغییری را پشت‌سر نگذاشته بودند نیاز به اعمال ارقام جدید نیست در غیراینصورت باید بروز رسانی گردند. البته هر گونه ابهامات در نوع نبشی انتخابی می‌تواند به واسطه تماس با شرکت و ارتباط‌گیری با متخصصین مربوطه رفع گردد.

قیمت نبشی ۳ ، ۴ و ۵

  • نبشی ۳

نبشی ۳ کمترین قیمت را با خود اختصاص می‌دهد. چرا که دارای وزن کمتری نسبت به نبشی ۴ و ۵ است. وزن هر نبشی وابسته به ضخامت آن معین می‌گردد.

  • نبشی ۴

نبشی شماره ۴ دارای شرایط میان نبشی ۳ و ۵ است به این منظور که نه به ظرافت نبشی ۳ است و نه از مقاومت نبشی ۵ برخوردار است. سازه‌هایی که نیازمند نبشی بسیار بزرگ یا قابلیت تحمل وزن بالا نمی‌باشند از نبشی ۴ استفاده می‌کنند‌. قیمت نبشی ۴ از نبشی ۵ ارزان‌تر تمام می‌شود.

  • نبشی ۵

نبشی ۵ بزرگترین نبشی حاضر در بازار نیست. اما قیمت بالاتری نسبت به سایر محصولات نام برده شده را دارا است. نبشی ۳ و ۵ بیشترین مصرف را دارند و از اقلام پرتکرار لیست تهیه شده از سوی مهندسان صنعت ساختمان سازی یا صنایع تولیدی دیگر محسوب می‌گردند.

 

خرید آنلاین نبشی

کافیست تا با تحقیق در باب شرکت تولید نبشی مانند فولاد آریا، وارد مذاکره شوید در این صورت نیاز به پیمودن مسیرهای طولانی برای حضور شما در شرکت‌ نیست. با ارتباط‌گیری آنلاین و مشاهده وضعیت کامل نبشی‌ها و دریافت مشورت از مشاوران فولاد آریا یک خرید موفق و آسان را انجام بدهید.