A 516 قیمت ورق

 A 516 قیمت ورق

برای کسب اطلاعات راجع به A 516 قیمت ورق تا انتها همراه ما باشید.

ورق A516 در دسته ورق های کربن استیل قرار دارد و حاوی عناصری مانند منگنز، سیلیکون، فسفر و گوگرد است.  بنابراین، می تواند فشار و دمای بالا را تحمل کند.  به طور کلی فولاد یکی از پرمصرف ترین آلیاژها در صنایع مختلف است و به دلیل ویژگی های خاص و مقاومت بالا هیچ جایگزینی برای آن یافت نشده است.  از محصولات آهن و فولاد می توان به ورق های فولادی اشاره کرد که برای ساخت تجهیزات، لوله و … استفاده می شود.

 A 516 قیمت ورق-وب سایت فولادآریا

یکی از این ورق ها که مقاومت حرارتی بالایی دارد و در صنایع پتروشیمی مورد استفاده قرار می گیرد ورق 516 می باشد که مرزشان یکی از تامین کنندگان این ورق ها در سراسر کشور می باشد.

 قیمت بروز ورق a516

قیمت این محصول روزانه در سایت های فروش آهن بروز رسانی می شود و شما می توانید با مراجعه به سایت به راحتی آن را خریداری کنید.  این محصول به صورت رول و ورق در گریدهای 55، 60، 65 و 70 و با ضخامت های متنوع تولید و به بازار عرضه می شود.  گریدهای ذکر شده دارای ویژگی ها و مشخصات متفاوتی بوده و تحمل فشار و دما مشخصی دارند و لازم است قبل از خرید از مشخصات هر کدام اطلاع حاصل شود.

 قیمت ورق a516 درجه 70

همانطور که گفته شد ورق A516 دارای گریدهای مختلفی است که هر کدام تحمل خاصی در برابر فشار و دما دارند.  ورق های درجه 70 نسبت به سایر گریدها جوش، برش و انعطاف پذیری بهتری دارند و در نتیجه در صنعت محبوبیت پیدا کرده اند.

 قیمت تیغه a516 اکسین اهواز

تمامی گریدهای ورق A516 در ضخامت های 5 میلی متر تا 205 میلی متر تولید می شوند و گریدهای 55 میلی متر تا 305 میلی متر نیز قابل تولید هستند.  این ورق ها به صورت ورق در عرض های 1.5 و 2 متری در بازار موجود می باشند.  کارخانه های فولاد اصفهان و اکسین اهواز را می توان بزرگترین کارخانه تولید این نوع ورق دانست و قیمت اکسین و ورق فولاد  a516 اهواز به صورت روزانه در سایت های آهن موجود خواهد بود.

از ویژگی های اصلی این ورق می توان به تحمل دمای بالا، سختی بالا و مقاومت در برابر خوردگی اشاره کرد که به همین دلیل در صنایع گاز و پتروشیمی، مبدل های حرارتی و برج های تقطیر کاربرد فراوانی دارند.

 A 516 قیمت ورق-وب سایت

 

 ورق 516 در چه درجه هایی تولید می شود؟

ورق a516 دارای 4 گرید است و تفاوت هر گرید در ترکیب شیمیایی آن است

در ساخت چه محصولاتی از ورق a516 استفاده می شود؟

برای ساخت مخازن استفاده می شود و تحمل دمایی بالاتر از A283 دارد و در حدود 350 درجه سانتیگراد را تحمل می کند و در دسته ورق های ضد حریق قرار می گیرد.

مشخصات ورق آلیاژی a516

این صفحات آلیاژی a516 گریدهای 55، 60، 65 و 70 هستند.

دلیل اینکه این نوع ورق ها را ورق های آلیاژی می نامند به دلیل تفاوت در ترکیب عناصر فولادی اهم کربن، منگنز، مولیبدن، خامه و در موارد خاص نیکل، وانادیم و تنگستن است.

کاربرد ورق a516

از این نوع ورق های فولادی ویژه در صنایع نفت، گاز و پتروشیمی استفاده می شود.

با توجه به شکل بافت فولاد، این نوع فولاد گزینه مناسبی برای ساخت مخازن گاز (گاز ترش-شیرین) می باشد.  از این ورق ها در ساخت مخازن ذخیره گاز cng_lpg_opg_lng استفاده می شود

مخازن تحت فشار، لوازم جانبی و مبدل های فشار، مخازن کروی و تجهیزات انرژی های تجدید پذیر.

 A 516 قیمت ورق-وب سایت فولادآریا

 ویژگی ورق a516

a516 gr 70 در مقایسه با a516 gr 60 دارای کیفیت، جوش، برش و انعطاف پذیری بهتری است.

شرکت های مخزن سازی داخلی عمدتاً از ورق های ساخت ایران، ساخت کشورهای اوکراین، کره جنوبی و چین استفاده می کنند که در این میان ورق a516 ایرانی و چینی کیفیت پایین تری دارد و درصد منگنز کمتری دارد.

شایان ذکر است ورق کربنی A516 دارای گریدهای 55 و 65 (براساس ASTM آمریکا) می باشد.

ورق a516 با گریدهای دیگری مانند a516 gr 55 و a516 gr 65 نیز تولید می شود (طبق astm آمریکا).

در واقع تفاوت بین گریدهای مختلف ورق نسوز در تحمل دما و فشار، ظرفیت لنز، تست کشش و تست ضربه نهفته است.

 A 516 قیمت ورق-وب سایت فولاد آریا

سخن نهایی 

این ورق آلیاژی از مواد فولادی آلیاژی شامل کربن، منگنز و سیلیکون ساخته شده است.  این عناصر در شکل گیری فولاد درجه 70 A516 نقش دارند و در نهایت تیغه تولید شده نام آنها را یدک می کشد.

این ورق ها در برابر گازهای اسیدی غلیظ مقاوم بوده و در ساخت مخازن گاز کاربرد دارند و فشار ناشی از گاز فشرده در ساختار مخزن را تحمل می کنند.

از این ورق ها به شکل مخروطی و با 2 شاخه برای رسوب گذاری ساخته می شود.

گاهی اوقات اسید سولفوریک به کلریدها آلوده می شود که باعث خوردگی ورق فولادی a516 می شود و در نتیجه مخزن ساخته شده از داخل دچار پوسیدگی و فرسایش می شود.

با تمام این ویژگی ها، ASTM A516 Gr 70 یک ورق فولادی آلیاژی است که استحکام خوبی دارد و بهترین آلیاژ صنعتی برای تولید دیگ بخار باقی می ماند.